Az elmúlt száz év talán legnagyobb találmánya az elektromosság felfedezése volt, amely aztán rövid idõ leforgása alatt megváltoztatta életünk ritmusát. Elektromos ébresztõóra ébreszt fel, a konyhában a hûtõszekrény tartja frissen élelmiszereinket, elektromos kávéfõzõ fõzi meg a kávét, a mikrohullámú sütõ készíti el az ételt. A munkahelyen a számítógép elõtt ülünk 6-8 órát, vagy elektromosan hajtott munkagépeket kezelünk.
Az ember a közvetlen környezetébe, maga köré gyűjti a kényelmét szolgáló
elektromos berendezéseket, arra nem is gondolva, hogy munkája könnyítése mellett
milyen ártalmakat okozhatnak egészségében ezek a gépek. Ugyanis az áram, a vezetékek milyenségétõl függõen két fajta zavart okozhat. Az egyik az elektromos mezõ, amelyet a feszültség épít fel. De ennél sokkal veszélyesebb az élõ szervezetre a mágneses mezõ, amelyet az "áram folyása" hoz létre.
Természetesen áram csak akkor folyik, ha üzemeltetünk egy elektromos készüléket. Pl., ha egy átlagos méretû színes televíziót bekapcsolunk, a készülék sugárzása kb. 3-4 méterre hat. Ez még nem is okoz problémát. A gond a számítógépekkel van. A számítógép monitorját ugyanis nem tudjuk ilyen távolságból nézni, így használatakor a szervezetre káros mágneses sugárzásban tartózkodunk, ezért nagyon gyakori panasz számítógépekkel dolgozóknál a fáradékonyság, a gyakori fejfájás.
Kedvelt konyhai berendezés a mikrohullámú sütõ. Mûködése közben természetesen elektromágneses teret hoz létre, azonban a nagyobb probléma az, hogy mikrohullámú rezgések által melegíti fel az ételt. Az így kezelt, besugárzott étel vízmolekulái még akkor is fokozott rezgésben vannak, amikor az ételt elfogyasztjuk. Ez a rezgés eltér az emberi test természetes alaprezgésétõl, így érthetõ, hogy aki rendszeresen mikrohullámmal kezelt ételeket fogyaszt emésztési problémákra panaszkodhat.
A másik, manapság már nélkülözhetetlenné vált eszköz a rádiótelefon. Rendszeres használata az agy számára igen jelentõs megterhelés, mivel megnõ a rádiótelefon mágneses tere. Igaz, hogy ez az idõ csak néhány perc (?), de mivel a rádiótelefont az ember egész nap magával hordja, ami naponta kb. 12-14 óra is lehet. És nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy a telefon bekapcsolt helyzetben ún. vétel kész állapotban van, vagyis a közelben lévõ átjátszó adókkal közvetlen kapcsolatban van a rádióhullámok révén.
Georg Otto Elektroszmog című könyvében úgy fogalmazott, hogy a második világháború elõtti évekhez képest, ma kb. százszoros "hullámszmogban" élünk. Teljesen kizárt, hogy aprólékosan finom idegrendszerünk ilyen rövid idõ alatt alkalmazkodni tudott volna ehhez a megváltozott helyzethez.
Az elektroszmog olyan veszély, amit még nagyszüleink nem ismertek, olyan veszély, amellyel meg kell birkóznunk, hiszen a legnagyobb értékrõl van szó: az egészségünkrõl.

Lakások, irodák, telkek elektroszmogmérését az ME3030B típusú elektroszmogmérő műszerrel végezzük.
A mérés díja Gőrben és vonzáskörzetében 5000 Ft.
A Győr és vonzáskörzetén kívül eső helységekbe történő kiszállás esetén 30 Ft/km díjat számolunk fel.
06-20/9732-971